Skansenova - prace inwestycyjne - Skansenova

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Zagroda Maziarska w Łosiu

losie bar

Inwestycje w skansenie w ramach projektu Skansenova:

W skansenie w Łosiu pracowaliśmy nad adaptacją przestrzeni na potrzeby warsztatowe. Zabezpieczyliśmy znajdujące się tu obiekty, a także przenieśliśmy drewnianą chatę. Tę również przygotowaliśmy tak, aby pełniła funkcje kulturalno-edukacyjne.


Uroczyste otwarcie nowego obiektu

20 czerwca 2018, w Zagrodzie Maziarskiej w Łosiu, miała miejsce uroczystość oficjalnego otwarcia nowego obiektu. Zabytkowa chałupa  z Bartnego zakupiona została w roku 2016 r.,  przez Zarząd Województwa Małopolskiego z zamiarem przewiezienia jej do Łosia, i adaptacji na cele wystawienniczo-edukacyjne. Dom z Bartnego – wpisany do rejestru zabytków, zbudowany został w roku 1928 dla Stefana Dziamby, przez miejscowego cieślę Jana Felenczka. 

W roku 2017, Muzeum w ramach projektu ,,SKANSENOVA  – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu“ pozyskało kwotę ponad 250 tys. złotych, na relokację i adaptację chałupy z Bartnego w Zagrodzie Maziarskiej. Prace wykonała Firma Usługowo-Handlowa Adam Kuziak z Bartnego. Nowy obiekt uzupełnia bazę lokalową oddziału o istotne funkcje. m.in. znajdują się tu ogólnodostępne toalety oraz ogrzewane pomieszczenia na zajęcia warsztatowe i planowane wystawy.


Prace rekonstrukcyjne i adaptacyjne przy przeniesionej ze wsi Bartne łemkowskiej chałupie z 1928 roku.

Udostępnij

mini logotypy 1

Przewiń do góry