Informacje - Skansenova

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Aplikacja Skansenova jest powiązana ze stroną www.skansenova.pl, na której znaleźć można informacje o małopolskich skansenach, objętych projektem „Skansenova - systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu”.

SKANSENOVA to projekt realizowany w ramach osi VIII Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 wspólnie przez osiem podmiotów: Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu (partner wiodący projektu), Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec, Muzeum – Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej, Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej, Gminę Dobczyce oraz Małopolski Instytut Kultury w Krakowie.

Główny cel projektu to zachowanie zabytków architektury drewnianej (w tym sakralnej) poprzez zapewnienie ochrony i opieki konserwatorskiej, zabezpieczenie przed pożarem i klęskami żywiołowymi. Modernizacja skansenów obejmuje nie tylko ich renowację i wprowadzenie nowych elementów, ale także rozwój oferty kulturalno-edukacyjnej i działań promocyjnych.

Administratorem strony i aplikacji jest: Małopolski Instytut Kultury w Krakowie

Logo Malopolska H rgb

Udostępnij

mini logotypy 1

Przewiń do góry