Skansenova - prace inwestycyjne - Skansenova

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Muzeum Dwór w Dołędze

dolega bar

Inwestycje w skansenie w ramach projektu Skansenova:

Projekt Skansenova w Dołędze pozwolił nam na przeniesienie chłopskiej chałupy. Odnowiliśmy także spichlerz – przeznaczymy go na działalność warsztatową. Dokonaliśmy też gruntownego remontu dworu.


Uroczyste otwarcie odnowionego Dworu w Dołędze

W sobotę, 13 października br. odbyło się uroczyste otwarcie Muzeum Dwór w Dołędze, oddziału Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Po trwającym ponad rok remoncie odnowiony Dwór zaprezentowany został oficjelom, mieszkańcom i sympatykom. Jednym z elementów prac było pozbycie się uciążliwego zapachu ksylamitu – środka używanego niegdyś do impregnacji drewna. W odnowionej Dołędze turyści mogą oglądać chatę przeniesioną kiedyś ze Skrzyszowa oraz odrestaurowany spichlerz. W odnowionych przestrzeniach powstało muzeum wnętrza pokazujące jak przebiegał rytm dobowy na wsi. Będzie też część historyczna poświęcona pobytowi Józefa Retingera w Dołędze.


Prace w Dworze w Dołędze dobiegają końca

Udostępnij

mini logotypy 1

Przewiń do góry