Skansenova - prace inwestycyjne - Skansenova

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Muzeum — Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej

zubrzyca bar

Inwestycje w skansenie w ramach projektu Skansenova:

Projekt Skansenova pozwoli nam lepiej chronić bezcenne dziedzictwo kulturowe Orawy. Wymieniamy 18 pokryć dachowych – gontowych i słomiano-gontowych, a przy tym zabezpieczamy ściany budynków przed szkodnikami i czynnikami atmosferycznymi. Oprócz tego w ramach projektu postawiliśmy ogrodzenie – częściowo z siatki, a częściowo nawiązujące do kształtu istniejącego, łączące elementy drewniane i kamienne, pokryte gontem. Zainstalowaliśmy też monitoring dla zwiększenia bezpieczeństwa naszych eksponatów. Przystąpiliśmy także do odbudowy dwubudynkowej zagrody Pawlaczek z Jabłonki, która wraz z wyposażeniem stanie się częścią ekspozycji stałej muzeum.


Początek prac

Ruszyły prace przy odbudowie dwubudynkowej zagrody Pawlaczek z Jabłonki, gdzie w przyszłości będzie znajdować się nowoczesna – choć odnosząca się do tradycji i specyfiki miejsca – wystawa.


Nowe ogrodzenie


Wrzesień 2018

Udostępnij

mini logotypy 1

Przewiń do góry