Skansenova - prace inwestycyjne - Skansenova

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.

Zagroda Maziarska w Łosiu

losie bar

There is no translation available.

Inwestycje w skansenie w ramach projektu Skansenova:

W skansenie w Łosiu pracowaliśmy nad adaptacją przestrzeni na potrzeby warsztatowe. Zabezpieczyliśmy znajdujące się tu obiekty, a także przenieśliśmy drewnianą chatę. Tę również przygotowaliśmy tak, aby pełniła funkcje kulturalno-edukacyjne.


Uroczyste otwarcie nowego obiektu

20 czerwca 2018, w Zagrodzie Maziarskiej w Łosiu, miała miejsce uroczystość oficjalnego otwarcia nowego obiektu. Zabytkowa chałupa  z Bartnego zakupiona została w roku 2016 r.,  przez Zarząd Województwa Małopolskiego z zamiarem przewiezienia jej do Łosia, i adaptacji na cele wystawienniczo-edukacyjne. Dom z Bartnego – wpisany do rejestru zabytków, zbudowany został w roku 1928 dla Stefana Dziamby, przez miejscowego cieślę Jana Felenczka. 

W roku 2017, Muzeum w ramach projektu ,,SKANSENOVA  – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu“ pozyskało kwotę ponad 250 tys. złotych, na relokację i adaptację chałupy z Bartnego w Zagrodzie Maziarskiej. Prace wykonała Firma Usługowo-Handlowa Adam Kuziak z Bartnego. Nowy obiekt uzupełnia bazę lokalową oddziału o istotne funkcje. m.in. znajdują się tu ogólnodostępne toalety oraz ogrzewane pomieszczenia na zajęcia warsztatowe i planowane wystawy.


Prace rekonstrukcyjne i adaptacyjne przy przeniesionej ze wsi Bartne łemkowskiej chałupie z 1928 roku.

Share

mini logotypy 1

Scroll top